Kas Yra Gabaritinės Šviesos?

Automobiliuose gerą matomumą užtikrina žibintai, kurie yra privalomi ir papildomi, ir yra įvairių tipų – priekiniai, galiniai, šoniniai, stabdymo signalo, posūkių, rūko, atbulinės eigos ir gabaritinės šviesos. Pastarosios yra signaliniai įtaisai, kitaip dar vadinami gabaritinėmis šviesomis, kurios būna priekyje ir gale šonuose. Jei jums kyla klausimas, kam šios šviesos yra reikalingos, tada skaitykite toliau.

Gabaritinės šviesos:

Gabaritiniai žibintai yra apšvietimo įtaisai, kurie yra pritvirtinti prie motorinių transporto priemonių ir priekabų šonų priekyje ir gale. Gabaritinės šviesos veikia kaip pagalbiniai saugos žibintai, kuriuos gali matyti kiti vairuotojai. Gabaritinės šviesos yra laikomos privalomomis šviesomis, kad kiti eismo dalyviai matytų transporto priemonės gabaritus. Tai yra standartinė daugelio transporto priemonių įranga ir įsijungia kartu su priekinėmis artimomis šviesomis. Lietuvoje draudžiama eksploatuoti transporto priemones, jei vairuotojo pusės gabaritinis žibintas nedega.

Gabaritinių šviesų paskirtis:

Pagrindinė gabaritinių šviesų funkcija – apsaugos. Šoninės gabaritinės šviesos suteikia papildomą apšvietimą naktį ir prasto matomumo metu, kad kiti vairuotojai ir pėstieji matytų transporto priemonę. Šoniniai gabaritiniai žibintai paprastai susideda iš vienos, vieno elemento lemputės, arba LED – šviesos diodo, kuris yra įdėtas į lizdą ir mažą rėmelį. Rėmas tvirtinamas tiesiai prie automobilio priekinio sparno ir galinio ketvirčio skydo varžtais arba fiksatoriais. Gabaritinis žibintas yra pagamintas iš atsparaus smūgiams permatomo plastiko, kuris yra gintaro spalvos automobilio priekyje ir raudonas gale.

ABC AUTODALYS NETEIKIA AUTOMOBILIŲ REMONTO PASLAUGŲ, ŠIS STRAIPSNIS YRA INFORMACINIO POBŪDŽIO.