Kaip Patikrinti Ar Neatsukta Rida?

Lietuvoje yra itin didelis naudotų ir mažai naudotų automobilių poreikis, nes nauji automobiliai daugeliui yra neįperkami. Naudotų automobilių rinkoje yra labai daug trūkumų, kurie turi įtakos klientų pasitikėjimu automobilių pardavėjais. Automobilių pardavėjai ne visada tinkamai sutvarko parduodamą mašiną, kad ji būtų tinkamai paruošta kitam jos naudotojui. Be to, labai daug problemų kyla dėl atsuktos automobilių ridos. Taigi, prieš perkant automobilį turite žinoti keletą pagrindinių dalykų, kurie padės išsiaiškinti, ar automobilio rida nebuvo atsukta.

Odometro rodmenų patikrinimas:

Kai kurie gamintojai turi skaitmeninių serviso įrašų – DSR – sistemą, kurioje kaupiami automobilių techninės priežiūros ir ridos įrašai, tačiau juos sužinoti gali oficialus gamintojo atstovas. Taip pat galite atlikti kompiuterinį visų perkamo automobilio elektroninių sistemų patikrinimą, nes reali rida fiksuojama kai kuriuose elektroniniuose moduliuose, pvz., variklio valdymo, ABS/ASC sistemose, oro pagalvių ir kt. Be to, žinant, iš kur automobilis atvyko ir kur buvo eksploatuojamas, galima nusiųsti užklausą automobilio priežiūrą vykdžiusiam atstovui ir tokiu būdu sužinoti tikrąją automobilio ridą. Turite žinoti, kad tikrosios senesnių automobilių, su mechaniniais odometrais, ridos išsiaiškinti greičiausiai nebus neįmanoma. Taip pat jei perkate Lietuvoje jau eksploatuotą transporto priemonę, tada galite naudotis „Regitros“ paieškos sistema, kurioje galite patikrinti apie automobilį sukauptą informaciją.

Kiti odometro rodmenų patikrinimo būdai:

  • Prieš perkant automobilį išsiaiškinkite jo kilmės šalį ir patikrinkite jo ridą viešuose registruose.
  • Patikrinkite perkamo automobilio techninės apžiūros dokumentus, kad išsiaiškintumėte, ar techninė apžiūra buvo praeita pagal taisykles ir yra galiojanti.
  • Leiskite patikrinti odometro rodmenis kitam žmogui, kuris turi patirties juos tikrinant.
  • Apžiūrėkite automobilio būklę, kad išsiaiškintumėte, ar odometro rodmenys atitinka automobilio būklę.
  • Iš automobilio pardavėjo pareikalaukite dokumentų, įrodančių, kad automobilio rida yra neatsukta.

ABC AUTODALYS NETEIKIA AUTOMOBILIŲ REMONTO PASLAUGŲ, ŠIS STRAIPSNIS YRA INFORMACINIO POBŪDŽIO.